Henüz içerik yüklenmemiştir.

Beta Motor Hakkında

El yapımı bisikletlerin üretimiyle başlayan Beta Motor, 1905 yılında Floransa’da “Società Giuseppe Bianchi” adı altında kuruldu. İki tekerlekli hayatın gelişimi ve geleceğiyle ilgilenen şirket, ilk yıllarında yalnızca bisikletler üretiyordu. Ancak 1940’ların sonunda İtalya’da meydana gelen değişiklikler ve motorlu taşımacılığın gelişmesi, şirketin motosiklet üretimine geçmesine neden oldu. Böylece Beta Motor, İtalyan yaratıcılığının bir örneği olan bisikletlerine tek silindirli motor ve şanzıman ekleyerek ilk motosikletini üretti.

1950’lerde Beta Motor, preslenmiş çelik kiriş çatalları ve teleskopik arka şoklarla donatılmış ITAL-JAP 125 modeliyle daha zorlu 125cc sınıfında da yerini aldı. Bu dönemde, sportifliğe eğilimli geniş bir yol motosikleti yelpazesi üretildi. ASTRO 98, MERCURIO 150, FOLGORE 175 ve ORIONE 200 yalnızca tek silindirli dört zamanlı pushrod motorlarıyla donatılmış bu modeller zaman için oldukça saygın bir performans sergilediler. 1960’larda, Beta Motor, aralığın tamamına uyacak olan motorlarını kendi bünyesinde üretmeye başladı. Yeni modellerin geliştirilmesi ve artan rekabet ile birlikte 1950’lerin Hillclimbing, Motogiro ve Milano-Taranto yarışlarında Beta, ilk başarılarını 175cc modelleriyle elde etti.

2004 yılında Beta Motor, hem ürün gelişiminde hem de rekabet alanındaki varlığında büyük bir yatırım yaparak dört zamanlı enduro’ya döndü. Bu yeni alanda Beta, motosikletçilere doğal ve içgüdüsel bir sürüş tarzı yaratmak için misyonuna sadık kalmaya devam etti. Yüksek teknik ve spor odaklılık, motosikletlerin DNA’sı olabilir, ancak yine de en iyi hissi vermeye ve maksimum eğlenceyi sunmaya ihtiyaç duyuyorlar. Beta Motor, bu anlayışla 4 zamanlı enduro segmentinde ürün gamını genişletti.

Beta Motor’un ürün gamı, farklı ihtiyaçlara ve zevklere uygun olarak tasarlanmış birçok motosiklet modelini içeriyor. Şirket, enduro, trial, street ve mini motosikletlerin yanı sıra çeşitli aksesuarlar ve yedek parçalar da üretiyor. Enduro segmentinde, RR Racing, RR, Xtrainer ve Alp model serileri bulunuyor.

Beta Motosiklet Haberleri

haraketli araba