Henüz içerik yüklenmemiştir.

Hero Motosiklet Hakkında

Hero Motosiklet, Hindistan merkezli bir motosiklet üreticisidir ve dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden biridir. Şirket, 1947 yılında Brijmohan Lall Munjal tarafından kuruldu. O zamandan bu yana, Hero Motocorp, dünya genelinde büyük bir başarı elde etti ve müşterilerine yüksek kaliteli motosikletler sunmaya devam etmektedir.

Hero Motosiklet, yılda 7 milyon adedi bulan yıllık üretim kapasitesi ile dikkat çekmektedir. Şirket, üretim için üç büyük tesis kullanmaktadır ve bine yakın mühendis ve Ar-Ge teknikeri ile birlikte 11.000 kişilik bir çalışan ekibine sahiptir. Bu çalışanlar, Hero’nun dünya genelinde müşterilerine sunduğu en iyi kalite motosikletlerin üretiminde rol almaktadır.

Hero Motosiklet, 1983 yılında Honda ile ortak üretime başladı ve 28 yıl boyunca Hero Honda markası altında Honda modellerini üretip dünya genelinde satışını gerçekleştirdi. 2011 yılında, Hero Motocorp Japon ortağından ayrılarak yola kendi markası altında devam etme kararı aldı. Bu kararla birlikte, Hero Motosiklet, dünya genelindeki müşterilerine daha fazla kaliteli motosiklet sunmaya devam etti.

Hero Motosiklet, Türkiye’de de oldukça popüler bir marka haline gelmiştir. Şirket, Türkiye’deki müşterilerine 50.000 kilometre veya 5 yıl garanti sunmaktadır. Bu garanti, müşterilerin Hero motosikletlerinden memnun kalmalarını ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmalarını sağlamaktadır.

Hero Motocorp, Hindistan’da yüzde 50 oranında pazar payına sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. Şirket, Asya Motor ile distribütörlük ve üretim anlaşması yaparak, Şubat 2014 itibari ile Avrupa pazarında da yer almaya başlamıştır. Bu sayede, Hero Motocorp, Avrupa’daki müşterilerine de yüksek kaliteli motosikletler sunmaktadır.

Hero Motosiklet Haberleri

haraketli araba