Arazi Odaklı Elektrikli Motosiklet: Ox Patagonia

07 Perşembe 2022
0 Yorum
Arazi Odaklı Elektrikli Motosiklet: Ox Patagonia

Elektrikli motosiklet pazarı, İspanya merkezli Ox Patagonia adlı arazi odaklı motosiklet modeli ile genişliyor. Ox Patagonia, retro ile modern çizgileri birleştirerek şık ve kaslı bir gövde tasarımına sahip. Hem gündelik kullanım hem de arazi eğlenceleri ve hafta sonu gezileri için uygun olan motosiklet, 11 kW (15 beygir) maksimum ve 6 kW (8 beygir) sürekli güç üreten bir elektrik motoru ile donatılmıştır.

Maksimum hızı 110 km/s olan motosiklet, 50 Nm tork üreten motoru sayesinde yeterli performansı sunuyor. 22 kg ağırlığındaki pil paketi ile 100 km kadar menzil sağlayan Ox Patagonia, firmanın ilk modeli olan “cafe racer” Ox One’ın üzerine inşa edilmiştir. Toplam ağırlığı 160 kg olan motosiklet, hızlı şarj sistemi sunmuyor ve normal şarj süresi 5 saat kadar sürüyor.

Benzin deposunda geniş bir saklama alanı ve USB portları bulunan motosiklet, dijital bir gösterge paneline sahip ve GPS temelli navigasyon sunuyor. Ayrıca, sürücüsüne aracın titreşimiyle haber verebilen bir özellik ve akıllı telefon bağlantısı da mevcuttur. Ox Patagonia, retro tasarımı ve arazi odaklı özellikleriyle dikkat çekiyor.

Ox Patagonia, Avrupa’da 6.900 euro gibi bir fiyatla birçok benzer modelden daha ucuz bir seçenektir ve fiyat-performans açısından dikkat çekicidir. Ancak, bu motosiklet herkesin ilgisini çekmeyebilir ve daha fazla tanıtım gerektirebilir. Eylül ayında satın alanlara teslim edilecek olan bu araç, önümüzdeki dönemde daha fazla ilgi çekebilir. Ancak, bu sitede ve bağlantılı sayfalarda yer alan tüm içerikler LOG’un yazılı izni olmadan kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak kullanılamaz, çoğaltılamaz veya değiştirilemez.

haraketli araba