Harley-Davidson İmzalı Elektrikli Motosiklet: The Del Mar

07 Perşembe 2022
0 Yorum
Harley-Davidson İmzalı Elektrikli Motosiklet: The Del Mar

Dünya genelinde hızla büyüyen elektrikli motosiklet pazarında öncü olan Harley-Davidson, ilk elektrikli modeli LiveWire ile sektöre giriş yapmıştı. Geçtiğimiz yıl ise bu modelin ismi ayrı bir marka olarak ayrıldı ve Harley-Davidson, elektrikli motosiklet kısmını kendisinden ayırarak daha odaklanmış bir yönetim modeli benimsedi. Şimdi, bu markanın ikinci modeli olan The Del Mar, resmi olarak tanıtıldı.

Harley-Davidson’ın yeni elektrikli motosikleti, klasik tasarımından uzaklaşarak daha modern bir çizgi benimsemiş. Taşıdığı elektrik motoru ile 80 beygir/60 kW güç üreten motosiklet, son çıkan LiveWire One modelinden yüzde 20 daha az güce sahip olsa da, 190 kg gövde ağırlığı ile yüzde 25 daha hafif bir yapıya sahip. Motosiklet, 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,5 saniyede çıkabiliyor ve kullanıma bağlı olarak 160 km’ye kadar menzil sunuyor.

Elektrikli motosikletin, yerleşik GPS ve uzaktan güncelleme için mobil bağlantı desteği de bulunuyor. Motosikletin üretimi büyük ölçüde Harley-Davidson’ın Wisconsin merkezli fabrikasında gerçekleştirilecek ve son montaj işlemi ise Pennsylvania merkezli bir fabrikada yapılacak.

Harley-Davidson’ın yeni elektrikli motosikleti The Del Mar, 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek ve hedeflenen satış fiyatı 15 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

Harley-Davidson’ın elektrikli motosiklet modeli LiveWire One, yurtdışında 22 bin dolardan başlayan bir fiyat etiketine sahip. Elektrik motoru sayesinde tek şarjla 230 km kadar bir şehir içi menzili, 112 km kadar otoyol kullanım menzili ve 152 km kadar karma kullanım menzili sunan motosiklet, DC hızlı şarj sistemiyle yüzde 100 doluluğa 60 dakikada ulaşabiliyor. Ayrıca bu sistem, pili yüzde 80 doluluğa 45 dakikada taşıyabiliyor.

LiveWire One, gelişmiş sürüş sistemleri ile donatılmış olup 105 beygir güç üretiyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede çıkan motosikletin maksimum hızı ise oldukça yeterli bir seviyede olan 180 km/s.

Güncel Harley-Davidson Modelleri

haraketli araba