Moto Guzzi V100 Mandello Türkiye’de!

02 Perşembe 2023
0 Yorum
Moto Guzzi V100 Mandello Türkiye’de!

Dünyanın önde gelen motosiklet üreticilerinden İtalyan Moto Guzzi, 2021 yılında 100. kuruluş yılını kutladı ve yeni model serisi V100 Mandello’yu Türkiye’deki motosiklet tutkunlarıyla lansmana özel fiyatlarla buluşturdu. Moto Guzzi markası, Doğan Trend Otomotiv tarafından ülkemizde temsil edilmekte ve Mandello Serisi ile 100 yılı aşkın süredir olduğu gibi sektöre öncülük etmektedir. Moto Guzzi V100 Mandello, hareketli kanatlara sahip tasarımıyla 2 tekerlekli motosiklet unvanını elinde tutmakta ve motosiklet sektöründe elektronik ayarlanabilir ön cama sahip tek roadster olmasıyla dikkat çekmektedir.

Doğan Trend Otomotiv Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Acar, 2022 yılında 40 adet Moto Guzzi satışı gerçekleştirerek 750 cc – 1300 cc Touring motosiklet pazarında %6 pazar payı elde ettiklerini belirtti. 2023’te ise toplamda 230 adetlik hedefleri olduğunu ve bunun 100 adedinin V100 Mandello olduğunu açıkladı. Acar, Moto Guzzi’nin satışlarını altı katına çıkararak markanın ve Doğan Trend’in payını artırmayı hedeflediklerini ve 750 cc ve üstü pazarın gelişimine katkıda bulunacaklarını belirtti. Ayrıca, premium segmentte oldukça butik bir alanda yer aldıklarını ve 2025 yılına kadar Moto Guzzi’yi 500 adetlere taşımak istediklerini söyledi.

Acar, “V100 Mandello Serisi ayrıca gelmiş geçmiş en kapsamlı donanımları barındıran Moto Guzzi modelidir” diyerek açıklamasına devam etti ve motosikleti bir yaşam tarzı olarak gören ve sadece motosiklet kullanmak için yola çıkan sürücüler için muhteşem donanımların bir araya getirildiği bir model olduğunu belirtti. Moto Guzzi V100 Mandello Serisi, efsanevi 90 derecelik V-Twin motora eklenen teknolojik gelişmelerle gelecekteki modellere ışık tutarken, rüzgar tünelinde şekillendirilen yüksekliği ayarlanabilen ön camı ve hareketli kanatlarıyla tüm motosiklet sektörünü peşinden sürüklemekte ve kullanıcılar için yepyeni bir deneyim sunmaktadır.

Doğan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye’deki İtalyan motosiklet üreticisi Moto Guzzi’nin distribütörlüğünü üstlendiği belirtiliyor. 2021 yılında 100. yılını kutlayan Moto Guzzi, V100 Mandello model serisi ile motosiklet sektöründe öncü bir kimlik sergiliyor. Yeni model serisi, V100 ve V100 S seçenekleri ile üst segmentteki motosiklet severlere hitap ediyor. Konfor, ileri teknoloji ve saf sürüş keyfi sunan V100 Mandello, motosiklette inovasyonun geleceğini temsil ediyor. V100 Mandello Serisi pek çok ilke ve ene sahip. Tasarımında hareketli kanatları bulunan ilk 2 tekerlekli motosiklet ünvanına sahip. Aynı zamanda, motosiklet sektöründe elektronik ayarlanabilir ön cama sahip tek roadster olarak öne çıkıyor. V100 Mandello ayrıca, gelmiş geçmiş en kapsamlı donanımları barındıran Moto Guzzi modeli olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Moto Guzzi V100 Mandello lansmanında, Doğan Trend Otomotiv Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Acar, İtalyan markaya dair bir değerlendirme yaptı. Acar, 2022 yılında 750-1300 cc Touring motosiklet pazarında yüzde 6 pazar payı elde ederek, 40 adet Moto Guzzi satışı gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca, diğer markaları da kattıklarında, Doğan Trend Otomotiv’in Türkiye motosiklet pazarının satışı en zor bölgesinde lider konumda olduğunu ifade etti. 2023 hedeflerinin 230 adet satış olduğunu ve Moto Guzzi satışlarını altı katına çıkararak, 750 cc ve üstü pazarın gelişmesine katkıda bulunmayı planladıklarını dile getiren Acar, premium segmentte oldukça butik bir alan olan Moto Guzzi’yi 2025 yılında 500 adet satışa taşımayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Moto Guzzi V100 Mandello, sürücülerin rahat ve yorulmadan kilometrelerce yol yapmalarına olanak sağlayan ideal konumlandırılmış kalça-topuk endeksi ve ileriye doğru uzayan sürücü selesi ile donatılmıştır. Elektronik olarak 9 cm yükselip alçalabilen ön camı ve depo üzerinde açılan kanatları sayesinde rüzgar direnci yüzde 22 azaltılabiliyor. Bu aerodinamik güncellemeler, uzun yolculukları daha az yorucu hale getirirken, soğuk havalarda da kullanıcıların rahatlığına katkı sağlıyor.

1042 cc’lik enlemesine yerleşimli 90 derecelik V-Twin motoru, silindir başına dört valf, sıvı soğutmalı ve Ride by Wire teknolojisi ile birlikte 6750 d/d’de 115 beygir güç ve 105 nm tork üretiyor. V100 Mandello, QuickShifter teknolojisi ile yüksek performans ve seri vites geçişlerini bir araya getiriyor. Değiştirilebilir sürüş modları arasında “Viaggio” (Seyahat Modu), “Sport” (Spor Modu), “Pioggia” (Yağmur Modu) ve “Strada” (Yol Modu) yer alıyor.

5 inçlik TFT ekran üzerinde, sürücüler son yolculuklarındaki maksimum ve ortalama hızları, geçirdikleri zamanı, ortalama ve anlık yakıt tüketimlerini, hava sıcaklıklarını, vites göstergelerini ve diğer verileri takip edebiliyorlar. V100 S Mandello, MIA ile birlikte gelirken, Standart ve Aviazione versiyonlarında MIA kurulumu yapılırsa, akıllı telefon ve interkom bağlantıları da yapılabiliyor.

haraketli araba