Zero, Huge Machine İşbirliği ile Yeni SR/X Konseptini Duyuruyor!

02 Perşembe 2023
0 Yorum
Zero, Huge Machine İşbirliği ile Yeni SR/X Konseptini Duyuruyor!

Zero Motorcycles‘un “Geleceği Geliştirme Programı Tasarla”nın bir parçası olarak tasarım şirketi Huge Machine ile birlikte yarattığı Zero SR/X modeli, Amerikan üretici tarafından piyasaya sürüldü. SR/X, Zero ve Huge Machine arasındaki ilk işbirliği değil. Önceden, Zero FXE’nin ve motosikletin takip ettiği konseptin yaratılmasında da yer aldılar.

Zero, SR/X modelinin kendisinin Zero SR/S spor motosikletinin bir “rekreasyonu” olduğunu açıkladı. Tamamen konsept bir model olan SR/X, kırmızı şeritli açık gri yarış bisikletinden ilham alan boyası ile çok farklı bir tasarıma sahiptir. Kırmızı şeride ek olarak, önde geniş bir far ve arkada amortisörün üzerindeki alan havada süzülüyormuş hissi veren tasarım detayları mevcuttur.

SR/X’in teknik özellikleri hakkında çok fazla bilgi verilmemiş olsa da Zero’ya göre modelde ZF75-10 elektrik motoru ve ZF17.3 lityum iyon pil bulunuyor.

Zero’da ürün geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Brian Wismann, “Bill birkaç yıl önce Mono-Racr tasarımını dijital biçimde ilk kez piyasaya sürdüğünde, basit şekillere dayalı tasarım dilinin bir elektrikli bisiklet için mükemmel bir evlilik olacağını hemen anladım. Bill’in sportif yelpazemize ilişkin vizyonunu SR/X konseptinde hayata geçirebildiğimiz için çok heyecanlıyım” açıklamasında bulundu.

haraketli araba