Honda’dan Motosiklet Kullanmaya Yeni Başlayanlara Özel Eğitim!

23 Mar 2024
0 Yorum
Honda’dan Motosiklet Kullanmaya Yeni Başlayanlara Özel Eğitim!

Honda Motosiklet Türkiye, güvenli sürüş bilincinin artırılması amacıyla yeni bir eğitim programını hayata geçirdi. Bu program, Türkiye’nin en kapsamlı motosiklet eğitim merkezi olan Honda Safety Türkiye’de başlatılan Scooter Başlangıç Seviyesi eğitimini içeriyor ve özellikle motosiklet kullanmaya yeni başlayan bireylerin, trafikte karşılaşabilecekleri durumlar karşısında hazırlıklı olmalarını hedefliyor.

Honda Türkiye’nin, artan motosiklet satışlarına yanıt olarak geliştirdiği bu program, Japonya’da eğitim almış uzman bir ekip tarafından verilmekte ve 1 gün süren bu eğitimde katılımcılara scooter kullanımının temel prensiplerinden, denge ve uyum becerilerine, park etme pratiklerinden sürüş dinamiklerine kadar geniş bir yelpazede bilgi sunuluyor. Programda güvenlik önlemleri Honda Dio model scooter’lar kullanılarak pekiştiriliyor ve katılımcılar www.safetyturkiye.com üzerinden programa dair detaylara ulaşabiliyorlar.

B sınıfı ehliyet sahiplerinin değişen düzenlemelerle 125 cc’ye kadar motosiklet kullanabilmesi nedeniyle, motosiklet eğitiminin öneminin altını çizen Honda Safety Türkiye yetkilileri, scooter kullanımının artan şehir içi hızlı ulaşım ihtiyacını karşılamada popüler bir seçenek olduğunu ancak trafiğe çıkmadan önce detaylı bir eğitim almanın şart olduğunu vurguluyorlar. Ayrıca, otomobil sürücülerinin de motosiklet kullanmasalar bile, trafikteki empati ve farkındalığı artırmak için bu eğitimi almalarını öneriyorlar.

Honda Motosiklet Türkiye, müşteri odaklı bir diğer özel uygulamasıyla yeni motosiklet satın alan her müşteriye, eğitim videolarını içeren bir QR kodu bulunan anahtarlık hediye ediyor. Bu uygulama ile sürüş güvenliğine dair farkındalığı artırmanın yanı sıra, lastik seçimi, yolculuk sürüş teknikleri, hava koşullarına uygun sürüş pratikleri ve uzun yolculuklarda dikkat edilmesi gerekenler gibi konular üzerinde bilgilendirme yapılıyor.

Tavsiye Edilen Honda Motosiklet Modelleri

haraketli araba